Dne 25. 8. 2019 se v Třebíči v Libušině údolí konal 68. ročník tradičního chodeckého závodu Okolo Máchova jezírka. Za vysokého organizátorského nasazení pořadatelů se zúčastnilo 32 chodců a chodkyň všech kategorií. I díky zařazení závodu do Moravsko-slovenského chodeckého poháru byla hojná účast slovenských chodců, zejména slovenské ženské reprezentantky Emy Hačundové, která byla i celkovou vítězkou hlavního závodu na 10 km (54:23) před kálovéhradeckou Štěpánkou Pohlovou Kučerovou (57:10). V mužích na desetikilometrové trati zvítězil Tomáš Vojtíšek v novém osobním rekordu (54:33) před Jiřím Janouškem a Jaroslavem Ptákem.
Řada závodníků dala přednost pětikilometrové trati, kde zvítězila Lenka Borovičková (28:14), kdy stejnou vzdálenost na dráze absolvovala den předtím na extralize. Lenka Slabáková si zašla osobní rekord (28:59) a trio žen doplnila Anna Málková z Vyškova. V mužích zvítězil Zbyněk Herman (28:52) před Jánem Záhončíkem a Jozefem Baďurou, kteří tak získali cenné body před závěrečnými dvěma závody MSCHP.

Výsledky https://online.atletika.cz/vysledky/39039

galerie