V chôdzi žien na 3000 m utvorila Mária Katerinka Czaková najlepší slovenský výkon histórie 12:30,32 mi (doteraz 12:34,29) a dostala sa ja na prvú priečku tohtoročných svetových tabuliek. “Konečne padol osobák aj na tritisícke. Pokúšala som sa oň vonku aj v hale, ale stále mi ušiel o pár stotiniek. Teraz to už vyšlo,” radovala sa zverenka trénerskej dvojice Matej Spišiak – Martin Pupiš.

V pretekoch mužov Dawid Tomala obhájil prvenstvo vo svetovom výkone roka 11:00,36 min, hneď za ním skončil druhý vo veľkom osobnom rekorde 11:04,16 min Slovák Dominik Černý.  “Som neskutočne šťastný. Pocity z pretekov mám výborné, pretože som si po zranení zlepšil osobák o celú polminútu. Je to niečo úžasné. Teší ma, že som získal skalp Juhoafričana Shangeho,” vravel Černý.

Výsledky:

https://online.atletika.cz/vysledky/40401/1420